„Sportas suteikia sparnus!“, – sako sveikatingumo klube šeimai „Apelsinas“ sportuojanti Rasa Janukonienė (45 m), kuri per metus numetė 13 kg viršsvorio ir pakeitė savo gyvenimo būdą. Moteris, dėka treniruočių kartu su sveikatingumo specialiste Zita Satkauskaite, jaučiasi tarsi vėl 25-erių. Rasa augina 17-metę dukrą Martyną, kuri taip pat sportuoja su ta pačia trenere. Mama dukrai yra pavyzdys, kad visada galima pradėti rūpintis savo kūnu ir geresne savijauta, nepaisant amžiaus.

Rasa Janukonienė dirba sėdimą darbą buhalterijos srityje, kartu su dukra Martyna turi Vakarų Škotijos baltąjį terjerą, vardu Perla. Moteris mėgsta fotografuoti, gaminti maistą, laisvalaikį leisti kartu su draugais, keliauti. Naujas Rasos hobis jau beveik pusantrų metų yra sportas  „Apelsine“ kartu su asmenine trenere Zita Satkauskaite.

Kas paskatino pradėti sportuoti ir pasirinkti sveikatingumo klubą šeimai „Apelsinas“?

Pirmoji sportuoti panoro mano dukra Martyna. Anksčiau ji yra lankiusi sportinius šokius bei lauko tenisą, o prasidėjus paauglystei, atsirado problemos su viršsvoriu. Dukros pasirinkimas buvo lankyti sporto klubą „Apelsinas“. Tuomet Martynai buvo tik 15 metų, todėl nusprendėme, kad ji sportuos tik su profesionalo priežiūra. Mano draugė savo gerais atsiliepimais rekomendavo pasirinkti asmeninę trenerę Zitą Satkauskaitę ir dukra tokiu sprendimu labai apsidžiaugė.

Stebėjau besikeičiančias dukros kūno formas, pagerėjusią bendrą savijautą ir tai mane paskatino taip pat pabandyti sportuoti kartu su trenere Zita. Prisipažinsiu, labai bijojau, bet išdrįsau!

Sveikatingumo klubas „Apelsinas“ yra mums labai patogioje vietoje – netoli namų bei Martynos mokyklos. Grupinius užsiėmimus čia esu lankiusi ne kartą, išbandžiau  „Kalanetiką“,  „Pilates“,  „Body Pump“, „Zumbą“, eidavome į sporto salę savarankiškai su drauge, tačiau toks sportas buvo labai nenuoseklus ir trukdavo vos 3–4 mėnesius. Dabar su trenere Zita sportuoju 3 kartus per savaitę ir taip jau 1-erius metus bei 4-is mėnesius.

Kokie sporto rezultatai labiausiai džiugina ir kas motyvuoja sportuoti toliau?

Labiausiai džiugina grįžusi energija ir puiki sveikata. Esu 45-erių, o jaučiuosi tarsi man būtų 25-eri metai! Sportuodama bei laikydamasi sveikos mitybos principų, numečiau net 13 kg. Be abejo, džiugina fiziniai pokyčiai: sumažėjusios kūno apimtys, stangresnis kūnas, dingo kaklo bei nugaros skausmai. Sulaukiu gražių žodžių ir palaikymo iš draugų bei pažįstamų, kad esu jiems motyvacija rinktis sportą taip pat.

Sakoma, kad vaikus reikia auklėti ne žodžiais, o savo pavyzdžiu. Stengiuosi parodyti savo dukrai, kad nepriklausomai nuo amžiaus, visada galima susiimti ir pradėti sportuoti bei sveikai valgyti. Kadangi dukra taip pat sportuoja su trenere Zita, tai abi viena kitą palaikome.

Sportuojant keičiasi ne tik kūnas, bet ir savijauta, gerėja gyvenimo kokybė: sveikata,  ištvermė, pasitikėjimas savo jėgomis, energija, emocinė būsena. Kaip kiekvieną dieną valomės dantis, taip kiekvieną dieną svarbu pasimankštinti. Sportas turi tapti įpročiu, jei norime puikiai jaustis.

Ar sportas pakeitė laisvalaikio praleidimo būdus, gal atsirado daugiau aktyvių veiklų?

Sportas suteikia sparnus! Negalvojau, kad asmeninės treniruotės daro tokią didžiulę įtaką gyvenimo kokybei. Atsirado noras išbandyti naujas veiklas. Pradėjau mokytis lauko teniso, išdrįsau net užsirašyti į „Pole Dance“ treniruotes. Dienomis, kai nesportuoju, bėgioju netoliese esančiame stadione arba mankštinuosi namuose. Sportas suteikia pasitikėjimo savimi, taip atsirado ir nauja patirtis – modelio veikla. Yra posakis, kad gyveni tol, kol turi pirmų kartų. Pradėjusi sportuoti, jaučiu, kad iš tikrųjų patiriu gyvenimą!

Ar pasikeitė Jūsų mitybos įpročiai?

Gerai savijautai mityba yra labai svarbi ir ne be reikalo sakoma, kad esi tai, ką valgai. Maitinuosi 3 kartus per dieną ir stengiuosi valgyti tuo pačiu laiku. Pusryčiams renkuosi sveikus angliavandenius (pilno grūdo duona ir košės, vaisiai), baltymus (varškė, kiaušiniai), daržoves. Pietums gaminu mėsą, žuvį ar jūros gėrybes su daržovėmis. Vakarienei mėgstu rinktis varškę su natūraliu jogurtu, salotas. Po 18 val. stengiuosi nevalgyti. Kai noriu saldžių užkandžių, man labai pasiteisino trenerės Zitos rekonendacija – datulės. Primenu sau gerti kuo daugiau vandens.

Kaip vertinate trenerę Zitą ir kaip sekasi sportuoti kartu?

Pradėjus sportuoti su asmenine trenere Zita, nei karto nebuvo noro sustoti. Priešingai – nuolatinis jos palaikymas, stipri motyvacija bei pasiekti fiziniai ir emociniai pokyčiai skatina nepasiduoti, stengtis išlaikyti esamas kūno formas bei siekti dar geresnių rezultatų. Zita Satkauskaitė yra labai profesionali ir reikli savo srities specialistė, kuria pasitikiu 100 %.

Noriu paminėti, kad anksčiau labai nemėgau sporto, o mokykloje bėgdavau iš fizinio lavinimo pamokų. Tai dar viena priežastis, kodėl sportuoju su asmenine trenere, nes turiu laikytis sutarto laiko ir negaliu jos nuvilti.

Dabar į „Apelsiną“ einu su džiaugsmu, nes žinau, kad manęs jau laukia ir pasitiks su šypsena bei pozityviu nusiteikimu. Zita labai empatiška, visada išklauso, duoda motyvuojančių patarimų ne tik sporto ir mitybos klausimais. Su sveikatingumo specialiste sportuoju lyg su geriausia drauge, todėl treniruotės būna smagios ir niekada neprailgsta!

Ar rekomenduotumėte sportą su asmenine trenere Zita ir kitoms moterims?

Kai mums ką nors skauda, mes einame pas gydytoją, kai norime pakeisti šukuoseną, lankomės kirpykloje, kai skauda sielą – pas psichologą. Visur ieškome geriausio. Taip ir sporte: galima sportuoti pačiam, bet su profesionalia pagalba viskas vyksta sklandžiau, efektyviau, todėl rezultatai pasiekiami ir matomi daug greičiau.

Sportas man – tarsi savotiška meditacija, kuri padeda atsijungti nuo kasdienių reikalų ir darbo. Sportuojant su asmenine trenere Zita, man nereikia galvoti, kokį pratimą dabar turiu atlikti ir kiek kartų, su kokiais svoriais dirbti ir pan. Ji geriau už mane žino, kokias raumenų grupes ir kada reikia lavinti, kad pasiekčiau norimų rezultatų. Zita tarsi dailininkė mato ir žino, kur dar reikia pakoreguoti, kad galutinis paveikslas būtų tobulas. Aš visiškai atsiduodu į jos rankas.

Visoms moterims linkiu pamilti save, atrasti laiko sau, rūpintis savimi, išdrįsti pradėti, nes sportas – ne tik gera fizinė sveikata, bet ir puiki emocinė savijauta, kuri motyvuoja judėti pirmyn!

„Apelsine“ dirbančios asmeninės trenerės Zitos Satkauskaitės komentaras

Labai džiaugiuosi savo klientės Rasos pasiekta fizine ir emocine būsena. Moteris yra disciplinuota, atsakinga, spinduliuoja gera energija ir puikiu nusiteikimu, įkvepia savo pavyzdžiu kitus – galiu drąsiai teigti, kad Rasa yra mano 2023-ųjų metų šedevras. Ji turi tikslą ir vidinę motyvaciją, tuomet labai lengva dirbti kartu kaip komandai ir pasiekti nuostabių rezultatų.

Treniruočių metu Rasą mokiau teisingai sportuoti ir maitintis taip, kad galėtų valgyti ne tik sveikai, bet ir skaniai. Klientė lieknėjo, stiprėjo ir pasiekė savo tikslo. Pirmuosius pokyčius pamatėme jau po 2 mėnesių disciplinuoto darbo, o dabar rezultatai stulbinantys:

  • tikslas buvo numesti 10 kg, o mes pasiekėme daugiau – net 13 kg;
  • kūnas labai sustiprėjo, nes sumažėjo riebalų kiekis ir padidėjo raumenų masė;
  • šiuo metu džiaugiamės dailiomis kūno linijomis;
  • sutvirtėjo nugaros raumenys;
  • graži laikysena;
  • didenė ištvermė;
  • geresnė sveikata, nuotaika ir emocinė būsena;
  • daugiau energijos;
  • didesnis pasitikėjimas;
  • sporto ir mitybos režimas daro stebuklus!

Nesvarbu, kokiame kūne gyvename, S ar XXL, kiekvienas žmogus yra gražus ir turi skirtingus tikslus. Svarbiausia yra rūpintis savo kūnu ir siekti, kad jis būtų sveikas ir galėtume gyventi pilnavertį bei kokybišką gyvenimą!

Mūsų sveikatingumo klubuose šeimai „Apelsinas“ visiems pradedantiesiems siūlome išbandyti nemokamą įvadinę treniruotę, kurios metu treneris atlieks Jums SMART FIT instruktažą. Instruktažas apima kūno sudėties analizę, bazinių judesių ir laikysenos testavimą, sudaroma mini programa. 

Tad jei pasiryžote imtis savo gyvenime permainų – registruokitės ČIA. 

Mūsų klubus rasite PC „Grandus“ (Taikos pr. 66A) ir PC „Studlendas“ (H. Manto g. 90).