Vyro dovana žmonai sportuoti sveikatingumo klube šeimai „Apelsinas“ leido visiškai pamiršti kamuojančius nugaros skausmus ir džiaugtis dailesnėmis kūno formomis. Anglų kalbos mokytoja dirbanti Martyna Vasiliauskienė (25 m.) jau pusantrų metų sportuoja kartu su asmenine trenere Renata Švelnyte. Moteris nugaros skausmų atsikratė per pirmuosius 3 mėnesius, tapo lankstesnė, energingesnė, labiau patenkinta savo išvaizda ir laikysena.

 

Kokios nugaros skausmų priežastys?

„Apelsino“ sveikatingumo specialistė Renata Švelnytė pastebi, kad nugaros skausmai yra pakankamai dažna šių laikų problema, kuri blogina gyvenimo kokybę. „Dažniausiai skausmas atsiranda dėl netaisyklingos laikysenos, blogos miego padėties ant pilvo ar vieno šono, dėl antsvorio ar esant nugaros ligoms (išvarža, osteochondrozė ar kt.). Problemą galima sumažinti arba visiškai išspręsti atliekant pratimus, kurie stiprina nugaros ir pilvo raumenis. Klaidingai manoma, kad stiprinti reikia tik nugaros raumenis, tačiau labai svarbu, jog visas juosmuo būtų stiprus, o taip pat nepamiršti didinti viso kūno mobilumą ir lankstumą. Po treniruotės visada būtina daryti tempimo pratimus“, – aiškina trenerė.

Pradėti paskatino vyro dovana

Būtent nugaros skausmų problema, kuria dažnai skundėsi Martyna, paskatino jos vyrą susirūpinti ir padovanoti žmonai sveikatinantį sprendimą. „Gavau dovanų kuponą nuo vyro, kuris jau sportavo „Apelsine“ ir nuolat girdėjo mano skundus dėl nugaros skausmų. Tuomet buvau pradėjusi dirbti mokykloje, taip pat rašiau studijų baigiamąjį darbą ir vis planavau eiti sportuoti, kai „turėsiu daugiau laiko“. Dabar dažniausiai sportuoju 3 kartus per savaitę, 2 iš jų su trenere Renata. Man svarbiausias rezultatas yra tai, kad visiškai buvau pamiršusi, jog į sporto salę atėjau dėl kamuojančių nugaros skausmų“, – sako Martyna.

Gražesnės kūno formos

Moteris taip pat prisimena, kad pradėjusi sportuoti, nebuvo pilnai patenkinta savo išvaizda: „Jaučiausi per ilgai „užsisėdėjusi“ namuose per

 karantiną ir pastebėjau, kad jau nebe visi rūbai gražiai „žiūrisi“. Nežinau, kiek tiksliai kilogramų šiuo metu esu numetusi, bet matau, kad atrodau tikrai dailiau, esu stipresnė, mobilesnė, pagerėjo mano laikysena.“ Sveikatingumo specialistė Renata papildo, kad sportuojant reguliariai ir laikantis trenerio rekomendacijų, galima sumažinti nugaros skausmą, o „bonusas“ bus – lengvai ir saugiai padailintos kūno linijos.

Trenerės profesionalumas skatina sportuoti kartu

Vasiliauskienė, atėjusi į pirmąją įvadinę treniruotę, planavo po kelių kartų tęsti sportą savarankiškai pagal sudarytą programą, nes taip jau yra bandžiusi kitame sporto klube. Vis dėlto, moteris savo nuomonę pakeitė, kadangi suprato, jog jai svarbi profesionali priežiūra. „Nuo pat pirmojo susitikimo man atliekant pratimus, trenerė stebėjo kiekvieną kūno centimetrą, kiekvieną nuokrypį, analizavo, kokių pratimų reikia būtent mano fiziniam pasirengimui ir kodėl. Supratau, kad labai daug ko dar pati nežinau ir nusprendžiau, kad tokios profesionalios priežiūros noriu ir toliau, ypač todėl, kad pagrindinis mano tikslas buvo susitvarkyti su nugaros skausmais, o nežinodama, kaip teisingai atlikti pratimus, situaciją galėjau tik pabloginti“, – pripažįsta Martyna.

Svarbi motyvacija ir geros emocijos

Moteriai svarbu, kad per visą sporto „Apelsine“ laikotarpį, trenerė stengiasi savo klientę pažinti, pamatyti tiek stipriąsias, tiek silpnąsias vietas ir motyvuoti. „Trenerė kaskart sportuojant sugalvoja vis naujų iššūkių, „paspaudžia“, kai labiausiai reikia. Taip pat užmezgėme gerą emocinį ryšį: ne tik sportuojame, bet tuo pačiu aptariame visas aktualijas, problemas, pajuokaujame. Sakau Renatai, kad atrodo lyg ji pusę darbo už mane padarytų, nes treniruotės, nors ir būna tikrai nelengvos, bet niekada neprailgsta dėl geros kompanijos. Kadangi dirbu mokykloje, tai mano pagrindinis sporto iššūkis yra dažni susirgimai. Po ligos sportuoti būna sunkiausia, atrodo, kad visi svoriai per sunkūs, motyvacija taip pat krenta. Tokiais atvejais labiausiai padeda trenerė Renata. Žinau, kad ji manęs laukia, pranešu, kai tik pasijuntu geriau ir vėl grįžtame į sporto ritmą“, – savo trenere puikiai vertina „Apelsino“ klientė.

Atsakingai lankomos treniruotės

Sveikatingumo specialistė Renata taip pat džiaugiasi savo kliente Martyna, kaip ryžtingai sporto tikslų siekiančia asmenybe. „Martyna labai atsakinga, stengiasi tobulėti, nebijo mano keliamų iššūkių. Klientė labai sutvirtėjo, išmoko techniškai atlikti pratimus. Ji nevėluoja į treniruotes, stengiasi visus pratimus atlikti kuo tiksliau pagal programą. Atvyksta sportuoti net tada, kai slogi nuotaika ar trūksta motyvacijos. Martyna išsiugdė discipliną, sportuoja tiek su manimi, tiek viena ir nesulaužo nei vieno mūsų susitarimo. Stengiamės ir toliau dirbti ties nugaros stiprinimu, kad nepasikartotų skausmai, siekiame dar geresnių sportinių rezultatų, išmokti naujų judesių ir gerinti išvaizdą bei aktyviai leisti laiką“, – dalinasi R. Švelnytė.

Individualiai parinkta metodika

Sveikatingumo klube šeimai „Apelsinas“, renkantis asmenines treniruotes, atliekamų pratimų metodika kiekvienam žmogui yra parenkama individualiai pagal fizines savybes bei siekiamus rezultatus. Sveikatingumo specialistė Renata pabrėžia: „Per treniruotes siekiama atlikti kuo daugiau skirtingų judesių, apkraunant skirtingas raumenų grupes bei sąnarius. Pavyzdžiui, su Martyna dažnai sportuojame pagal SPLIT metodiką (viršutinės ir apatinės kūno dalies treniruotės), taip pat išbandome HIIT bei TABATA treniruotes, kurios didina fizinį pajėgumą, greitį, ištvermę bei gerina širdies veiklą.“

Geresnė savijauta ir sveikata pasiekiama visiems

Sveikatinantis sportas su profesionalia priežiūra keičia gyvenimo kokybę teigiama linkme. Martynai pavyko per pakankamai trumpą laiką pamiršti savo nugaros skausmų kančias, o taip pat padailinti kūno formas. Be viso to, moteris pastebėjo nuotaikos, miego kokybės ir energijos pokyčius. „Pasportavus labai pagerėja nuotaika, o tai ypač padeda po įtemptos dienos darbe. Pasikeitė miego ir energijos kokybė: kai nesportavau, savaitgaliais atsikeldavau apie 11 val. ryto, o dabar tokiu laiku jau būnu grįžusi iš sporto salės, tiesiog nebenoriu taip ilgai miegoti“, – džiaugiasi klientė. „Apelsine“ taip pat sportuoja Martynos vyras ir sesuo, jie yra labai patenkinti klubo paslaugomis ir gali užtikrintai rekomenduoti visiems, kurie siekia pagerinti savo savijautą ir sveikatą: „Šį sveikatingumo klubą pasirinkome dėl to, kad girdėjome daug gerų atsiliepimų apie čia dirbančius trenerius. Tiek aš su vyru, tiek mano sesuo esame patenkinti sveikatingumo klubo paslaugomis, apie profesionalius trenerius pasakojame ir kitiems. Manau, kad asmeninės treniruotės ypač naudingos ir net būtinos sporto pradžioje, kai trūksta žinių, kaip taisyklingai atlikti pratimus. Taip pat tikrai reikia trenerio pagalbos, siekiant išspręsti tam tikras sveikatos problemas bei pasiekti norimą svorį.“

Mūsų sveikatingumo klubuose šeimai „Apelsinas“ visiems pradedantiesiems siūlome išbandyti nemokamą įvadinę treniruotę, kurios metu treneris atlieks Jums SMART FIT instruktažą. Instruktažas apima kūno sudėties analizę, bazinių judesių ir laikysenos testavimą, sudaroma mini programa. 

Tad jei pasiryžote imtis savo gyvenime permainų – registruokitės ČIA. 

Mūsų klubus rasite PC „Grandus“ (Taikos pr. 66A) ir PC „Studlendas“ (H. Manto g. 90).