„Svarbu žengti pirmąjį žingsnį, o antrąjį jau padės žengti „Apelsino“ sveikatingumo specialistas“, – sako jauna mama Viktorija Tamošauskaitė (33 m.). Moters sporto pradžia buvo nedrąsi, bet laikui bėgant atsirado vis didesnis pasitikėjimas savimi. Viktorija sportuoja kartu su asmeniniu treneriu Dariumi Galkausku „Apelsine“ (PC „Studlendas“) ir pasiekė įspūdingų rezultatų, o didžiausias stimulas siekti pokyčių yra jos keturmetis sūnus.

Kada ir kodėl nusprendėte sportuoti sveikatingumo klube šeimai „Apelsinas“?

Praėjusių metų sausį, iškart po gimtadienio atėjau į „Apelsiną“, nes atėjo ta riba, kai pradėjau mąstyti, kad turiu savo gyvenime kažką keisti ne tik dėl savęs, bet ir dėl vaiko, kuriam šiuo metu yra ketveri. Supratau, kad vaikui reikalinga sveika ir aktyvi mama. Pasirinkau būtent „Apelsiną“, nes klubas yra šalia darbo ir prieš pasiimdama vaiką iš darželio galiu lėkti pasportuoti, skirti laiko sau, o tada jau savo dėmesį koncentruoti vaiko būreliams ir kitiems užsiėmimams.

Kokį įspūdį jums paliko pirmoji nemokama treniruotė „Apelsine“?

Man iškart labai patiko visa komanda bei treneriai. Jau pirmosios konsultacijos su sveikatingumo specialistu Dariumi Galkausku metu, supratau, kad tai treneris, kokio man reikėjo ir su kuriuo sportuosiu bei pasieksiu norimų rezultatų. Man reikėjo profesionalios kontrolės, o Darius būtent toks ir yra.

Ar tai buvo pirmoji jūsų sporto patirtis?

Iki vaiko gimimo sportavau, bet ne su asmeniniu treneriu ir pasyviau. Individualiai su sveikatingumo specialistu sportuoju pirmą kartą. Iš pradžių buvo nedrąsu, bet įprasti ir sukurti savo sporto rutiną man užteko mėnesio. Su Dariumi Galkausku sportuoju jau virš metų, iš pradžių treniravausi individualiai du kartus per savaitę, dabar jau užtenka vieno karto per savaitę su treneriu, o kitus tris kartus einu savarankiškai. Man labai reikėjo individualios profesionalo priežiūros sportuojant ir esu be galo patenkinta, kad pasirinkau Darių.

Kodėl sporto pradžia buvo nedrąsi?

Po vaiko gimimo buvau labai užsidariusi savyje, nepasitikėjau savo jėgomis, galvojau, kad nesugebėsiu ir nepavyks sportuoti, vis klausiau savęs, ar tikrai man reikia sporto. Visgi, kai pradėjau matyti rezultatą ir sulaukiau didžiulio palaikymo ir iš Dariaus, ir netgi iš kitų „Apelsino“ trenerių, tai man buvo paskatinimas ryžtingai judėti toliau savo tikslo link ir nenuleisti rankų. Taip pat iš pradžių atrodė, kad sporto klube lankosi tik gražūs ir atletiški žmonės, bet kai pradėjau sportuoti pamačiau, kad yra tokių pačių kaip aš, atėjusių sveikatintis.

Kokių rezultatų pasiekėte?

Numečiau 32 kilogramus svorio. Iš pradžių viršsvoris krito labai lengvai, o po pusės metų sustojo ir pradėjo augti raumuo, tada buvo sunkiau ir pradėjau nerimauti, kas čia bus, bet Darius viską išsamiai paaiškino, kas labai svarbu. Mačiau, kad apimtys ir toliau mažėja, o tai ir motyvavo. Prisimenu, kad po „SMART“ diagnostikos, pasakiau sau, kad daugiau niekada nenoriu taip atrodyti, kaip atrodžiau iki sporto. Iki šiol matau nuotraukos vaizdą, kai treneris parodė, kaip atrodo sveiko ir kaip atrodo antsvorį turinčio žmogaus širdis.

Kaip pasikeitė jūsų savijauta, pradėjus sportuoti?

Po vaiko gimdymo priaugti kilogramai nekrito, buvo sutrikusi hormonų veikla, reikėjo keisti mitybos įpročius. Pasirašius metinės narystės sutartį „Apelsine“, gavau subalansuotos mitybos planą, kuris man labai padėjo, taip pat Darius konsultavo apie tai, ką valgyti, kokių mitybos specialistų knygas pavartyti ir straipsnius paskaityti, kad valgyčiau kuo įvairesnį naudingą maistą. Dabar jaučiuosi gerai, jau sau patinku, o kontrastas, kaip buvo prieš pradedant sportuoti ir kaip yra dabar, yra didžiulis. Dėl viršsvorio netgi kvėpuoti buvo sunku, jaučiau nugaros ir kelio skausmus. Dabar viskas, kartu su svorio metimu, tiesiog dingo. Netgi buvo kalbėta su gydytojais, kad man reikės kelio operacijos, o aš šitų dalykų bijau, tai mane sportas išgelbėjo netgi nuo operacijos.

Ar ateinate į „Apelsiną“ su savo keturmečiu vaiku?

Juokiuosi, kad mane „Apelsine“ pažįsta pagal mano vaiką, kaip Ričardo mamą. Jis labai judrus vaikas ir laksto po visą klubą. Man labai patinka, kad „Apelsine“ yra vaikų kambarys ir be problemų galiu atsivesti sūnų, net ir į treniruotę kartu pasiimti, tuomet darius į treniruotę įtraukia ir mano vaiką. Džiaugiuosi, kad visa komanda tokia draugiška ir supratinga.

Kaip vertinate sveikatingumo specialistą Darių Galkauską?

Darius yra profesionalus, tikslus ir konkretus treneris, kuris padeda siekti savo užsibrėžto tikslo, motyvuojantis, labai geras psichologas, ypač draugiškas. Visada nuramina, supranta, padeda įveikti sunkias dienas ir sporto pagalba atsikratyti blogų emocijų. Treneris įkvėpė vis labiau pasitikėti savimi ir padėjo patikėti, kad nesu „bjaurusis ančiukas“. Darius man sudarė individualią sporto programą dirbti tiek su savo kūno svoriu, tiek ir su treniruokliais, programą nuolat atnaujina ir pakeičia, siekdamas aukščiausios kokybės. Paprašius ar pasidalinus nuomone, treneris iš karto reaguoja ir visada atsižvelgia į išsakytus poreikius – tai tik dar kartą įrodo, kad nesuklydau pasirinkdama sveikatingumo klubą ir asmeninį trenerį.

Kokie Viktorijos pasiekti sporto rezultatai?

Sveikatingumos specialistas Darius Galkauskas: Padarius „SMART“ diagnostiką, nustačiau, kad didžiausia klientės problema yra didelis viršsvoris, taip pat vienas kelio meniskas jau buvo operuotas, o kitam taip pat buvo numatyta operacija, bet sporto pagalba mes jos išvengėme. Viktorija buvo ne pirma klientė, turinti problemų su meniskais, todėl žinojau ir toliau domiuosi, kaip nepakenkti, o pagerinti situaciją. Svarbiausia buvo stebėti klientės sporto techniką, kad ji atlikdama pratimus teisingai paskirstytų svorio centrą. Išsikėlėme tikslą sverti ne triženklį, bet dviženklį skaičių ir Viktorija šio tikslo pasiekė. Dabar svarbu svorį išlaikyti ir dar tikrai galima numesti apie penkis kilogramus. Aišku, svarbiausia yra ne skaičius, bet kad augtų raumeninė, o kristų riebalinė masė. Su Viktorija labai lengva dirbti, nes ji niekada neatidėlioja treniruočių ir nesiteisina, o jau po pirmojo mūsų pokalbio moteris laikėsi jai duotų patarimų, todėl ir svoris iš karto lengvai ėmė kristi. Po pusės metų svoris pradėjo kristi lėčiau, nes pasiekėme tašką, kai jau reikia įdėti daugiau pastangų. Tai yra dažnas atvejis, nes atsiranda raumuo, kurio svoris didesnis, bet visgi žiūrime ne į trumpalaikį, o į ilgalaikį rezultatą ir mums svarbus protingas, sveikas ir subalansuotas svorio metimo procesas. Galutinis tikslas dirbant su profesionalu visuomet bus pasiektas.

Registracija „Apelsiną“ išbandyti nemokamai