Kai pradedame kompleksuoti dėl savo svorio, tuo pačiu, sumažėja pasitikėjimas savimi, pradeda kankinti bloga nuotaka, aptingstame, o papildomi kilogramai tik didėja. Dėl viršsvorio pradeda blogėti ne tik savijauta, bet ir sveikata. Ką daryti, kad taip nenutiktų ir kaip išspręsti nemalonias problemas? Sveikatingumo klube šeimai „Apelsinas“ sportuojanti Inesa Fiodorova (48 m.) sako, kad sunkiausia yra pasiryžti pradėti, bet geri rezultatai motyvuoja stengtis ir judėti pirmyn.

Atsikratė net 14 kilogramų

Inesa Fiodorova, sportuodama kartu su sveikatingumo klubo „Apelsinas“ asmenine trenere Zita Satkauskaite, atsikratė net 14 kilogramų viršsvorio. „Nusprendžiau sportuoti kartu su asmenine trenere dėl per didelio svorio ir pablogėjusios sveikatos. Anksčiau „Apelsine“ lankiau grupines treniruotes, bet stebėdama specialistės Zitos darbą ir jos klientų rezultatus, iškart nusprendžiau pradėti siekti savo tikslų kartu su Zitos pagalba“, – pasakoja moteris. „Apelsino“ sveikatingumo specialistė džiaugiasi klientės pasiektais rezultatais, Zita pabrėžia: „Inesos rezultatas – nėra vienkartinė grožio procedūra, tai subalansuotas trenerio ir kliento darbas, keičiamas gyvenimo būdas. Inesa dabar švyti iš laimės, o jos gera savijauta bei pasiekti rezultatai – geriausia motyvacija treneriui.“

Sportuoja visa šeima

Inesa pasakoja, kad sudėtingiausias uždavinys buvo pasiryžti ir pradėti lankytis „Apelsine“ reguliariai. „Sunkiausia buvo prisiversti pradėti nuolat sportuoti ir skirti tam laiko, nepatingėti. Kai tik pradėjau treniruotis kartu su Zita, siekti tikslų pasidarė daug lengviau. „Apelsino“ trenerė atitiko mano lūkesčius – radau savo žmogų“, – teigia moteris. Inesos išvaizdos ir sveikatos pokyčiai paskatino „Apelsine“ sportuoti visą šeimą. „Mano rezultatus pradėjo pastebėti aplinkiniai, sulaukiau daug komplimentų. Vaikai ir vyras džiaugiasi sėkmingais mano pokyčiais, labai palaiko. Mano rezultatai netgi paskatino pradėti sportuoti ir juos. Dabar į „Apelsiną“ einame visa šeima, o tai dar labiau motyvuoja, šeimoje atsirado daugiau bendrų temų pokalbiams ir visi džiaugiamės vienas kito pasiekimais“, – pasakoja I. Fiodorova.

Nugalėjo kompleksus dėl svorio

Sportas „Apelsine“ Inesai padėjo nugalėti ne tik kompleksus dėl svorio, bet ir pagerinti sveikatą bei išspręsti nugaros problemas. „Anksčiau turėjau kompleksų dėl per didelio svorio, tačiau pradėjus sportuoti „Apelsine“, visi kompleksai dingo. Manau, kad kiekviena moteris supras, koks geras jausmas, kai gali apsirengti taip, kaip nori, negalvodama apie savo svorį. Kai žiūri į veidrodį ir matai gerus rezultatus, tai dar labiau skatina stengtis. Turėjau problemų su nugara, tačiau trenerės parinkti pratimai šias problemas padėjo išspręsti – sustiprinome problemines vietas ir dabar nugaros visiškai nebeskauda. Atsirado daug daugiau energijos ir pagerėjo nuotaika”, – savo rezultatais džiaugiasi Inesa.

Visapusiška asmeninio trenerio pagalba

Fiodorova rekomenduoja sportuoti su asmeniniu treneriu visiems, kurie nori tikslingai ir sistemingai pasiekti teigiamų pokyčių. „Būtinai rekomenduočiau sportuoti visiems ir pamiršti savo kompleksus – ar tai būtų amžius, ar svoris. Treneris gali viską parinkti pagal individualius poreikius bei norus ir padėti siekti savo tikslų“, – sako Inesa. „Apelsino“ sveikatingumo specialistė Zita pabrėžia, kad sportas kartu su asmeniniu treneriu padeda greičiau, lengviau ir efektyviau pasiekti norimų rezultatų. „Asmeninis treneris turi sukauptą profesionalią patirtį ir savo žinias pritaiko naudodamas įvairias treniravimo metodikas. Svarbu tinkama priežiūra treniruočių metu, kad žmogus pratimus atliktų taisyklingai ir nekenkdamas sau. Didelis dėmesys skiriamas pratimų parinkimui pagal individualią kliento fizinę ir sveikatos būklę. Pirmiausia, labai svarbu išsiaiškinti problemų priežastis, o tada tinkamai jas spręsti. Asmeninis treneris gerai išmano ir sporto psichologiją, todėl gali tinkamai motyvuoti ir atrasti kelią į žmogaus širdį, padėdamas jam keistis teigiama linkme“, – savo patirtimi dalinasi Z. Satkauskaitė.

Svarbu tinkamai suderinti mitybą

„Apelsino“ sveikatingumo specialistė teigia, kad sėkmingai atsikratyti per didelio svorio galima tik tinkamai suderinus fizinį aktyvumą ir mitybą. „Pirmuosius rezultatus žmogus pajaučia jau po 5 treniruočių, jei laikosi individualiai jam sudarytos treniruočių programos ir sureguliuotos mitybos. Nutukimas – tai visai nereikalingas svoris, kurį žmogus nešioja ant savęs. Mityba ir sportas – tai pagrindas šio svorio atsikratyti. Svarbiausia yra kalbėti su klientu ir sužinoti, kas buvo valgoma, kokia savijauta atsisakius tam tikrų produktų, pavyzdžiui, druskos ar perdirbto maisto. Tam, kad žmogui sektųsi pasiekti norimų pokyčių, reikia profesionalios priežiūros ir atviro, nuoširdaus bei paprasto bendravimo“, – pasakoja trenerė Zita.

„Apelsine“ dirbantys profesionalūs sveikatingumo specialistai jums padės pasiekti užsibrėžtų tikslų pagal jūsų individualią sveikatos ir fizinę būklę.

Jei nesate klubo narys, kviečiame išbandyti sveikatingumo klubą šeimai „Apelsinas“ nemokamai: registracija „Apelsiną“ išbandyti nemokamai