Jau antrus metus istorijos mokytojas Vaidas Pamparas (52 m.) sportuoja sveikatingumo klube šeimai „Apelsinas“ su asmeniniu treneriu Gediminu Simučiu. Mokytojas yra puikus autoritetas, kaip svarbu pradėti rūpintis savo sveikata ir kaip entuziastingai, savo atkaklumu bei pastangomis, galima pasiekti geriausių norimų rezultatų.

Kodėl iš visų Klaipėdos sporto klubų pasirinkote būtent „Apelsiną“?

Gavosi labai įdomi istorija. Pernai gimtadienio proga vaikai padovanojo abonementą į sveikatingumo klubą. Keturi užsiėmimai su treneriu Gediminu Simučiu labai patiko. Tad… jau antri metai su treneriu Gediminu ir dirbame.

Kaip nusprendėte pasirinkti asmenines treniruotes?

Pasirinkimo motyvas aiškus – dirbti reikia su savo srities žinovais profesionalais. Netaisyklingas judesys – lauk traumų ir patempimų. Man labai tinka asmeninės treniruotės, nes treneris kiekvieną pratimą paaiškina, krūvį priderina prie fizinio pasiruošimo. Svarbiausia, kad viskas individualu: darbo krūvį ir treniruočių metodus sveikatingumo specialistas parenka ir pritaiko konkrečiai man.

Kaip vertinate trenerį Gediminą Simutį?

Gediminas turi labai prasmingą šūkį: „Pirmas mažas žingsnis yra didelio kelio pradžia”. Pernai vasaros pabaigoje į jo rankas patekau tikrai ne pačios geriausios fizinės būklės. Trenerio Gedimino darbas yra labai nuoseklus, kiekviena treniruotė pratęsia ir papildo ankstesnes, bendravimas užsiėmimų metu labai nuotaikingas ir įkvepiantis siekti užsibrėžtų tikslų bei nepasiduoti. Net nepastebėjau, kaip prabėgo pirmieji bendro darbo metai.

Kiek kartų per savaitę sportuojate, rytais ar vakarais ir kodėl būtent šiuo laiku?

Per savaitę su treneriu sportuojame tris kartus. Užsiėmimai vyksta vakarais, nes kitaip neleidžia mano darbo ritmas. Man toks laikas labai patogus, nes fizinis krūvis leidžia „pakrauti energijos baterijas“.

Kaip sportas pakeitė jūsų savijautą?

Kiekvienam atidėliojančiam sportą patarčiau nedelsti. Be abejo, jeigu žmogus nori neturėti energijos, prastai miegoti, jaustis gyvenimo rutinos įkaitu – tada sportuoti nereikia. Jeigu yra noras tapti energingesniu, noras gerai miegoti, noras pakeisti sėslų gyvenimo būdą – tada sportuoti reikia. Mano savijauta išties smarkiai pagerėjo, tuo labai džiaugiuosi.

Kokius sporto tikslus išsikėlėte? Ar pavyko šių tikslų pasiekti, kaip sekėsi?

Pirmais treniruočių metais tikslai buvo labai žemiški. Siekiau geriau jaustis ir sumažinti svorį. Džiugu, kad taip ir vyksta. Savijauta sportuojant tikrai puiki, pirmiems metams numatyta svorio mažinimo riba taip pat pasiekta.

Ar planuojate sportuoti ir toliau, kokie nauji tikslai?

Kai mano anūkai Leonardas ir Dominykas baigs mokyklą, būsiu sulaukęs 70-ies metų. Noriu būti kiek galima mažiau „sugriuvęs“ senelis savo anūkams, „sugriuvęs“ tėtis savo vaikams, „sugriuvęs“ vyras žmonai Nomedai, „sugriuvęs“ mokytojas savo mokiniams ir kolegoms. Sporto nebepaliksiu. Gaila, kad taip ilgai buvau atitrūkęs nuo reguliarių treniruočių. Be abejo, ir  ankstesniais dešimtmečiais nebuvau vien tik „sofos sportininkas“. Deja, trūko reguliarumo, gebėjimo paskirstyti krūvį, veiksmų technikos išmanymo.

Ar teko pakeisti mitybą?

Mitybos ir svorio mažinimo klausimai aktualūs daugeliui. Dirbant kartu su treneriu Gediminu, gaunu daug mitybos patarimų. Pradėjau gerti daugiau vandens, valgyti daržovių bei baltymų.

Kaip jaučiatės po treniruotės „Apelsine“?

Pastebėjau, kad kažkaip savaime pavyksta rasti atsakymus į per dieną kamavusias problemas. Atsirado drąsos specialiai kai kuriuos sprendimus nukelti į metą  „po treniruotės“.

Galbūt sportas kaip nors susijęs su jūsų norimu rodyti pavyzdžiu mokiniams?

Esu istorijos mokytojas. Stengiuosi plėsti savo mokinių istorinio pažinimo akiratį bei gebėjimą analizuoti reiškinių priežastis. Geriausiai auklėti galima tik savuoju pavyzdžiu. Esu įsitikinęs, kad reguliarus sportas ateityje padės išlaikyti ir gerą nuotaiką, ir produktyvumą.

Apie Vaido Pamparo pasiektus rezultatus pasakoja „Apelsino“ sveikatingumo specialistas Gediminas Simutis.

Kokie buvo V. Pamparo „SMART“ diagnostikos rezultatai, ką reikėjo tobulinti?

Atlikau pilną „SMART“ diagnostiką, kurios metu buvo įvertinta Vaido Pamparo kūno masės, laikysenos ir funkcinių judesių analizė. Iškart labai aiškiai matėsi, kad mokytojas turi nedidelį antsvorį, o labiausiai nedžiugino vidinių riebalų kiekis bei biologinis amžius, kuris rodė gerokai daugiau nei yra iš tikrųjų. Būtent vidiniai riebalai skatina senėjimo ir uždegiminius organizmo procesus, todėl sutrinka sveikata. Laikysena buvo visiškai būdinga pedagogui, standartinė žmogaus, kuris dirbą sėdimą darbą situacija. Vertinant funkcinius judesius ir atliekant pritūpimą, keliai visiškai išėjo iš normos ribų, rankų suvedimas už nugaros taip pat nepavyko, mobilumas taip pat nebuvo didelis. Buvo akivaizdu, kad būsimam klientui reikės įdėti daug darbo ir pastangų, kad pagerintų fizinę būklę.

Kokius sporto tikslus išsikėlėte?

Išsikėlėme tikslus, kad reikia numesti svorio, sureguliuoti mitybą, ypač darbo metu, nes yra ribotas laikas, kada mokytojas gali pavalgyti. Kaip pats Vaidas sakė, noriu gerai jaustis ir numinti dviračiu į Palangą nepavargęs. Abu juokėmės, kad jis turėjo nesuvestų sąskaitų su vienu kalniuku į kurį siekė lengvai užminti. Taip pat buvo svarbi amžiaus korekcija, kad svarstyklės nerodytų tokio didelio senėjimo proceso, skaudėjo ir peties sąnarį, tad siekėme, kad skausmas praeitų. Mokytojas tiesiog norėjo jaustis sveiku ir laimingu žmogumi.

Kokių rezultatų pasiekėte?

Rezultatai buvo tokie, jog palengva krito svoris ir per greičiau nei per metus Vaidas atsikratė 12-os kilogramų. Buvo smagu stebėti kliento tobulėjimą, kai iš pradžių pratimus atlikti buvo nepatogu ir sudėtinga, o paskui po truputį pavyko atlikti visus judesius, ilgainiui praėjo peties skausmas, pagerėjo laikysena ir svarbiausia, kad giminės pradėjo sakyti, jog Vaidas sulieknėjo ir geriau atrodo, žmona puikiai įvertino pasiektus rezultatus. Kaip treneris, pastebėjau, visos bendros savijautos pagerėjimą ir daugiau entuziazmo.

Kokias treniruočių metodikas taikei kaip treneris?

Vaidas yra istorijos mokytojas ir labai mėgsta kalbėti, tad jį motyvuoti, kad eitų treniruotis, man buvo iššūkis surasti tam tikrų prieigos būdų, kad tik neleisti pakalbėti, nes kitaip prakalbėtų visą treniruotę. Dažniausiai taikydavau ir dar dabar taikau rato sistemą, kad atliktų kuo daugiau skirtingų pratimų per tam tikrą laiką. Daviau daug tempimo pratimų mobilumui, atsižvelgiau į jo savijautą ir pajėgumą skirtingomis dienomis, taip pat dėmesį skyriau fizinės jėgos lavinimui. Taip sujungus visas treniruočių metodikas, Vaidas pasiekė geriausių rezultatų.

Kokios kliento savybės jam padėjo įgyvendinti savo tikslus?

Labai smagu yra dirbti su klientu, kuris yra motyvuotas. Nors Vaidas atėjęs į Apelsiną“ ir nežinojo, kaip vyks treniruotės, pirmosios treniruočių dienos buvo sunkesnės, bet matydamas rezultatus, mokytojas iškart įdėdavo dar daugiau pastangų norimiems rezultatams pasiekti. Vaidas dirbo ne tik sporto salėje, bet ir papildomai namuose. Mokytojas visuomet treniruotėse pasidalina kokia nors smagia istorija, sportas tuo pačiu tampa ir smagiu laisvalaikiu, ir nauda sveikatai. Vaidą visuomet sutinkame labai draugiškai, nes jis pats yra pozityvus, geras ir šiltas žmogus. Dabar keliame dar aukštesnius tikslus ir norime numesti papildomus 10 kilogramų. Kiekvienam galvojančiam sportuoti patarčiau, kad niekada nėra vėlu pradėti, nepaisant amžiaus. Jeigu yra noras, tai visko įmanoma pasiekti čia ir dabar!

Registracija „Apelsiną“ išbandyti nemokamai